Facebook Sayfalarının Önemi

Sosyal medya denince birçoğumuzun aklına ilk gelen mecradır Facebook. Hatta bir kısmımız sosyal medyayı sadece Facebook olarak görüyor. Şu doğrudur ki Facebook gün geçtikçe büyümeye devam ediyor ve sosyal medya içerisindeki yeri de aynı oranda artıyor. Her geçen gün yeni yenilikler getirerek kendini vazgeçilmez kılıyor. Şirketler için Facebook için dikkat edilmesi gereken birkaç hususu yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarınızın çözüm odaklı yapımız ve profesyonel hizmet anlayışımızla yönetilmesini istiyorsanız CGN Yazılım ve Bilişim Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook kullanıcılarının çokluğu, reklam ağı oluşturmak isteyen şahısların, kuruluşların, ürün satmak veya tanıtmak isteyen pazarlama işiyle uğraşanların vazgeçemeyeceği bir site haline geldi. Fakat şirketler için oluşturulan Facebook sayfalarındaki takipçilerinin çokluğunun önemi ancak hedef kitleden oluşuyorsa fayda sağlayabilir. Yani sadece sayfanızın takipçi sayısının çok olması başlı başına yeterli değildir. Takipçiler/beğenenler ürününüzle alakalı kişiler değilse size geri dönüşü olmayacaktır. Facebook’ un en önemli özelliklerinden biri de hızlı etkileşimdir. Artık büyük çoğunluğumuz günlük iletişimi bile Facebook üzerinden gerçekleştiriyor. Ki Facebook’ un da bu konuda hatrı sayılır çalışmaları mevcut. Facebook sayesinde şirketler kendi müşterileriyle bağlantı içinde olup, onların olumlu ya da olumsuz yorumlarından yola çıkarak tedbirlerini alabilir, müşteri tepkilerini gözlemleyebilir, müşterilerle etkileşime geçebilirler. Facebook bu etkileşimi gerçekleştiren en etkili sosyal ağlardan biridir. Şirketler için önemli etkenlerden biri de: yayınladığınız bir iletiye saniyeler için de cevap alabilir, etkileşim oranlarını öğrenebilir, böylece tüketicinin nabzını ölçebilirsiniz. Eskiden tüketicinin nabzını ölçmek masraflı ve uzun zaman gerektiren bir iş iken artık sosyal medya sayesinde neredeyse masrafsız ve çok kolay bir hale geldi. Tüketici araştırmalarına harcanan yüksek meblağlar burada geçerli değildir.

Facebook sayfalarının düzenlenmesi ve yönetilmesi şirketler için büyük önem taşımaktadır. Zira artık birçok kullanıcı ürün almadan önce internetten ve özellikle Facebook’tan araştırma yapmakta. O yüzden şirketlerin Facebook sayfaları üzerinden düzenlediği reklam kampanyaları reklam maliyetlerini azaltmak ve hedef kitlelerinin veya takipçilerinin yeniliklerden haberdar olmaları açısından önemli bir yere sahiptir. Bütün bunların profesyonel biri tarafından yönetilmesi her işte olduğu gibi burada da önemlidir. Sosyal medyanın doğru kişiler tarafından kullanılıp yönetilmesi olumlu geri dönüşler sağlayacaktır.

Makaleyi Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir