Google Adsense Nedir?

Google Adsense yayıncıların(kendi web sitelerine reklam vermek isteyen herkes)sitelerine çok az miktarda HTML kodu ekleyerek içerikle alakalı reklamların görünmesini sağlayan bir CPC(tıklama başına maliyet) reklamcılık programıdır. Google Adsense ile bir bütün olan Google Adwords, Google tarafından geliştirilmiş bir diğer reklamcılık hizmetidir. Google Adsense, Adwords aracılığıyla reklam veren şirketlerin ya da yayıncıların reklamlarının site içinde gösterimine yardımcı olur. Google Adwords ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

Google Adsense blog yazarları ve web yöneticilerinin siteleriyle para kazanmaya başlamanın en kolay olduğu platformlardan biridir. Sitedeki reklam kodunu sayfanıza yükledikten sonra Google Adsense örümcekleri tüm sayfanızı tarayarak,sayfanın içeriğini belirler. Daha sonra reklam envanterlerini kontrol eder ve her bir makalenizin yanında ilgili reklamları yayınlar. Yani bu örneğin spor ile ilgili makale okuyan birinin bilgisayarlar ile ilgili makale okuyan birine göre spor aletlerini  satın alma olasılığı daha yüksek olduğu için herkes için iyi sonuç veriyor. Doğru reklam tercihleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Google Adsense ile Para Kazanmak

Google Adsense 'e üye olmak için sitenizin Seo standartlarına uygun bir web sitesine sahip olmasının yanı sıra sitenizin herhangi bir şiddet ve ya nefret  unsurunu içermemesi gerekmektedir.Google Adsense reklamlarını sitenize yerleştirerek para kazanmanın iki yolu vardır: Tıklamalar ve Gösterimler.

Reklamı fiziksek olarak tıklayan ve fiziksel olarak reklam verenin web sayfasına bağlanan kullanıcılar için ödeme alırsınız.  Diğer yol ise sayfanızdaki sayfa görüntülenme sayısı veya reklamın aldığı yayın sayısı için ödeme alırsınız.

Google Adsense ve Anahtar Kelimeler

Google Adsense'in sağladığı gelirin %20si kullanılan anahtar kelimelerden gelmektedir. Sıradan bir google araması yaparak anahtar kelimenin gücünü ve önemini görebiliriz. Örneğin siteniz için düşündüğünüz bir anahtar kelime var.Bu kelimeyi herhangi bir reklam engelleyicisi kullanmadan Google'dan arayın. Arama sonuçlarında ne kadar çok reklam varsa anahtar kelimenin o kadar karlı olduğunu gösterir.

Anahtar kelime araştırmasının bir diğer önemli parçası uzun kuyruklu kelimelerdir. Yüksek ödeme yapan Google Adsense anahtar kelimeleri bulmak istediğinizde anahtar kelimeleri 3 veya 4 ten fazla kelime kullanarak oluşturmaya çalışmak, sitenizin daha fazla trafik alma ve dönüşüm oranlarının artmasını sağlar. Anahtar kelime araştırması yaparken bilgilendirici kelimeler yerine müşteri merkezli kelimelere odaklanmak sitenizin reklamının daha çok öne çıkmasını sağlayabilir.

Makaleyi Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir