adwords adsense

Google Adwords ve Google Adsense Farkları

Google Adwords, reklamlarınızı Google arama sonuçları sayfasında ,iş ortağı web sitelerinde veya Google görüntülü reklam ağında göstermek için bir reklamveren olarak kullanabileceğimiz platformdur. Açılan sayfalarda belirlediğiniz anahtar kelimeler ile reklam paylaşımı yapabilmekte,paylaşım yaptığı sayfalarda ürününüzle ilgili web sayfanızın link paylaşımını yapmaktadır. Google Adwords ile ilgili daha fazla etkili bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. http://cgnyazilim.com/blog/google-adwordsun-faydalari/

Google Adsense, bir web sayfa yöneticisi yada yayıncı olarak Google reklamlarını web sitenizde gösterebileceğiniz bir platformdur. Sitenizi ziyaret eden bir kişi sitenizde gösterilen reklama tıkladığında, sizin reklam vermek için Google Adwords'e ödediğiniz tutarın bir kısmını ödemiş olur.  pek çok kullanıcının sorun yaşadığı bir reklam platformudur. Eğer sizinde Google Adsense ile ilgili bir probleminiz var ise sitemizi ziyaret edebilirsiniz. http://cgnyazilim.com/blog/google-adsense-nedir-nasıl-kullanılır/

En temel fark Google Adwords reklamverenler tarafından kullanıldığı, Google Adsense ise yayıncılar tarafından kullanılan bir platformdur.

 

Google Adwords kullanan şirketler trafiğin bir kısmının satışa dönüşmesi umuduyla ve sitelerine beklenen trafiği artırmak için Google Adwords kullanıyor.Reklamverenler, Google Adwords'e reklam tıklaması başına belirli bir miktar ödeme yapar. Google Adsense ise yayıncıların içeriklerin yanında alakalı Google Adwords reklamlarından para kazanarak web sitelerinden para kazanmalarını sağlar. Eğer sitenizin yeterli trafiği var ise bu içerikten gelir akışı oluşturmak mümkündür.

Bir Google Adwords hesabı oluşturmak çok kolaydır.Sadece gerekli olan bir Google hesabıdır. Hesabınız, e-posta adresiniz ile Adwords'te oturum açmanız yeterli olacaktır. Ancak Google Adsense ile kayıt yaptırmak için çok daha fazla adım gerektirir. Ayrıca bazı Adsense politikalarını kabul etmeniz gerekir. Bütün adımları tam olarak gönderdiğinizde bile Google'ın Adsense hesabınızı onaylaması yaklaşık bir yada iki gün sürer. Bütün bu zorlu adımları biz sizin yerinize yapıyoruz.       

Bizimle iletişime geçin. http://cgnyazilim.com/iletisim.html

Google Adwords yayıncıları reklam metninde çok fazla esnekliğe sahiptir. Google görüntülü reklam ağındaki Adwords reklamverenleri, arama ağındaki reklamlardan daha fazla sayıda reklam biçimlendirme özelliğine sahiptir. Örneğin, yazı tipi,şablon,logo seçimi vb.

Google Adsense ise sitelerinde görünen reklamlarda Google Adwords'un sağladığı özelliklere kıyasla yüzeysel denebilecek değişiklikler yapabilmektedir. Örneğin, sayfada görünen reklam biçimlerini,türünü,metnin içeriğini,resimlerini değiştirebilir video ekleyip çıkartabilir,reklam boyutunu ve reklam renklerini kontrol edebilir.

Google Adsense sayfaların her birinde üç içerik ,bağlantı reklamı ve iki arama kutusu(metin tabanlı reklamlar için) yerleştirebilir. Google Adwords ise reklamlarından yalnızca birinde Google,Google Arama Ağı ve Google Görüntülü Reklam Ağında yayınlayabilir.

Google Adsense ve Google Adwords ayrılmaz bir bütün olarak düşünülmelidir. Kullanılması uzmanlık isteyen bu platformlar tek başlarına gerekli etkiyi her zaman göstermeyebilir. Uzman ekibimizle birlikte sizlere yardımcı olmak için buradayız. Bize ulaşın: http://cgnyazilim.com/

Makaleyi Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir