Google Plus ve Twitter’ın Önemi

Gün Geçtikçe Büyüyen Google Plus’ın Önemi
Sosyal medya mecralarından biri de Google şirketinin 2011 yılında hayat verdiği sosyal ağ olan Google+. Şu an için Google+ belki çoğu kişi tarafından bilinmiyor ve kullanılmıyor fakat gün geçtikçe kullanıcı sayısı artmakta ve büyümeye devam etmektedir. Önümüzdeki 1 yıl içinde Google Plus‘ın kendinden çokça söz ettireceğini düşünülüyor. Google+ üzerinden oluşturulacak olan işletme sayfalarına Google’ın daha fazla seçenek sunacağını ve diğer popüler Google hizmetleri ile bağlantılı olacak olması kullanımının artmasında önemli bir etken olacaktır. Google+’ın sitenizin SEO puanına katkıları da azımsanmayacak düzeydedir.

Google plus, twitter ve markanızın ihtiyacı olan diğer kanallar ile daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız, CGN Yazılım ve Bilişim Hizmetleri olarak sizlere yardımcı olabiliriz.

 Ayrıca web sitenize ekleyeceğiniz Google+ iletişim ikonu sayesinde Google aramalarında firmanızın sonuçları logonuz ile birlikte gösteriliyor. Yapılan araştırmalara göre görseli olan siteler kullanıcının gözünde daha güvenilir site izlenimi oluşturuyor. Sosyal Medya’nın öneminin her geçen gün artıyor olması nedeniyle Google Plus’ın bizlere sunacağı seçeneklerde de artış bekleyebiliriz. Google+ üzerinden işletme sayfalarınızı geç olmadan oluşturmanız ve paylaşımları buradan da yapmanız ileride avantaj sağlayacaktır.

Twitter Kullanımının Yaygınlaşıyor Olması ve Önemi
Sosyal medya, tüm dünyanın bir arada iletişime geçtiği; yorum, mesaj, bilgi, eleştiri, satış ve tanıtım yaptığı etkili bir sosyal mecradır. Sosyal medya yardımı ile kurgulanan, doğru uygulanan bilgi ve içeriklerle kitlelere ulaşmak, katılımcı sağlamak, günümüzde sosyal medyanın en büyük gücüdür. Twitter bu sosyal alanda anlık iletişim için oldukça önemli bir yere sahiptir. Twitter kullanıcı sayısının gün geçtikçe artması ve kullanımının giderek
yaygınlaşması da bunu destekler niteliktedir. Twitter’da anlık haberler ve yorumlarımızla, ülkemizin gündeminde değişiklik veya var olan gündeme ekler yapabiliyor, haber sitelerine istediğimiz yorum ve eleştirileri yapabiliyoruz. Twitter üzerinden oluşturduğunuz hesaplar ile sizleri takip edenlerin yeniliklerinizden veya kampanyalarınızdan haberdar olmalarını  kısa sürede sağlayabilirsiniz. Gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan bu mikro blog servisi, şirketiniz açısından hedef kitlenizin hissiyatını öğrenmek ve anlamak açısından oldukça önemlidir.Twitter’ da isterseniz reklam da verebilirsiniz. Verdiğiniz reklam sayesinde belirlediğiniz hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz. Profesyonelce kullanılan bir Twitter hesabı ile bunların hepsini kısa
vadede gerçekleştirebilirsiniz.

Makaleyi Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir