Mobil Uygulamaların Geleceği

mobil uygulamalar

 

 

Elon Üniversitesi ve Pew Research Center tarafından ortaklaşa yürütülen ve 1.464 teknoloji uzmanı ile yapılan ‘İnternet evrimi nasıl şekil değiştirecek ve günlük hayatımızı nasıl etkileyecek?’ araştırmasının mobil uygulamaların geleceği ile ilgili olan kısımları şu şekilde:

İnternet hızının artmasıyla birlikte video uygulama sayısı artacak

Çalışmaya katılanların % 86’sı 10 yıl içinde artacak internet hızı ile birlikte insanların birbiri ile uzaktan işbirliği yaptığı uygulamaların ve yüksek kalite video uygulamaların artacağını söylüyor.

Sanal gerçeklik uygulamaları artış gösterecek

Çalışmaya katılanlar sanal gerçeklik oyunlarının artış göstereceği yönünde hem fikir. Hatta sadece oyun için değil, sanat, eğlence, turizm ve diğer alanlarda da arttırılmış gerçeklik uygulamaları yükselen bir trend olacak.

CGN Yazılım ve Bilişim Hizmetleri olarak mobil uygulama hizmeti verdiğimiz referanslarımızı görmek için tıklayabilirsiniz.

Uygulamalar kendinizi izlemenizi sağlayacak

Sağlık uygulamaları şu an bile en çok kullanılan uygulamalar arasında. Önümüzdeki 10 yıl içinde de kullanıcıların kişisel bilgilerinden yola çıkarak tahminlerde bulunacak birçok uygulama geliştirilecek. İnsanlar kendileri hakkında daha fazla bilgi edinecek. Büyük veri ve nesnelerin interneti ile birlikte, bu uygulamalar insanların günlük yaşamları dahil tüm alanları kapsayacak ve sağlık uygulamalarından öteye gidecek.

Sizi kimin izlediğini bileceksiniz

Tüm hareketlerinin hükümetler ve şirketler tarafından takip edildiğini bilmek, bazı insanları ürkütüyor. Veri güvenliği konusunda herkesin endişeleri var. Önümüzdeki süreçte bu şüphelerin hepsinin ortadan kalkması ve insanların şeffaflık talep edebileceği düşünülüyor.

Mobil Web Sitesi Tasarımının Önemi ve Mobil Uygulamalar Neden Önemli adlı makalelerimizi de okumanızda fayda var.

Makaleyi Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir