Profesyonel Grafik Tasarım Neden Önemlidir?

grafik tasarım

İnsan beyni dinlemeye oranla daha çok gördüğünü hatırlıyor ve anlıyor. Çünkü kavramlar zihnimizde simgelerle anlam buluyor. 

Hemen ufak bir tabloyla bunu açıklayalım;

       

3 saat sonra

3 gün sonra

Sözlü

%70 %10
Görsel %72

%30

Sözlü ve Görsel %85

%65

Grafik tasarım; bir metnin algılanabilir, görülebilir ve bir düşünceyi ortaya koyabilir olarak iki veya üç boyutlu düzlemde olan yaratıcı görsellerdir. Grafik tasarımda belirli ilkeler vardır ve bu ilkeler doğrultusunda görsel içerik hazırlanır. Bu nedenle grafik tasarımcı olmak için eğitim almak gereklidir.

Peki Profesyonel Grafik Tasarım Neden Önemlidir?

Profesyonel Grafik Tasarım

Marka için yapılan tasarımın markayı yansıtması gerekmektedir. Markayı bir insan olarak düşünüp kişiselleştirdiğimizde markanın logosu da kişiselliğini yansıtan bir özellikte olacaktır. Profesyonel grafik tasarım, eğitim almış kişiler tarafından yapılmalıdır. Eğitimsiz, bilgisiz kişiler tarafından yapılan tasarımlar, geri dönüş almak için hazırladığınız bütçenin çöpe gitmesine neden olabilir. Bu nedenle eğitim almamış kişiler ile çalışmamanızı öneririz. İstediğiniz grafik tasarım bir bakışta akılda kalacak şekilde oluşturulmuş olmalıdır.

CGN Yazılım ve Bilişim Hizmetleri

Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Bir çok kez kurumsal kimlik ile başlanılan tasarım yolculuğu logo oluşturularak devam eder sonra bu simge her yerde kullanılır ve akıllarda yer etmesi sağlanır. Daha sonra bu logo kullanılarak kartvizit, antetli kağıt, zarf gibi kurumsal kimliğinin diğer parçaları tamamlanır. Afişler, el ilanları, dergi reklamları, TV reklamları derken ürünün tanıtımı sağlanır. Yeni kurulan firmaların, imaj değişikliği isteyen firmaların imajları ve kurumsal kimlikleri için grafik tasarım hizmeti sunuyoruz. Bu hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz teklif formumuzu doldurabilir ya da iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

Makaleyi Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir