Samsung Galaxy Alpha İncelemesi

Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Alpha

Apple ürünlerinden Iphone 6 ile kıyaslayabileceğimiz yeni  Samsung  Galaxy Alpha ülkemizde 1900 TL civarında satışa sunulmaya başlandı. Peki Samsung Galaxy Alpha, Iphone 6 ile rakip olabilir mi?

Tasarım olarak gittikçe Apple’a benzemeye başlayan Samsung, telefonun gövdesinde ilk defa metal kullanarak Samsung kullanıcılarını şaşırtsa da, arka kapakta polikarbon yani plastik madde kullanmaktan vazgeçmedi. Malzeme kalitesinin yüksek olduğunu belirmekte fayda var.  Kenarların biçimi ve altta bulunan hoparlörlerin yeri  Iphone 4’ü andırsa da  4.7 inç ekranı ve 720p ekran çözünürlüğe sahip Samsung Galaxy Alpha kitle olarak Iphone 6 alacak kullanıcıları hedefliyor.  6.7 mmlik tasarımı ile Iphone 6 dan 0.2 mm daha ince ve elde tutulması keyifli bir telefon.

Her zaman Samsunglarda görmeye alışık olduğumuz arttırılabilir hafıza özelliği Alpha’da bulunmuyor. 32 GB dahili hafızası ve 1860 mAh bataryası bulunmakta. İşlemcisi ise 8 çekirdekli  Exynos 5 Octa işlemci.

720p ekran çözünürlüğü Apple kullanıcıları tarafından çok eleştirilse de üzerindeki donanımla beraber önemli bir performans sergiliyor ve Antutu puanlarıyla da bunu kanıtlıyor.

Parmak izi tarayıcısına sahip Samsung Galaxy Alpha malesef Apple Touch ID kadar rahat çalışmıyor. Apple Touch ID’de parmağınızı Home tuşunun üzerine yerleştirdiğinizde genellikle sorunsuz çalışıyor fakat Galaxy Alpha’da parmağınızı Home tuşunun üzerinde özel bir şekilde kaydırmanız gerekmekte.

Yine Apple IOS 8 ile gelen sağlık uygulaması gibi Samsung da S Health uygulaması ile kullanıcılara yeni bir özellik sunuyor. Fakat Samsung kalp atış hızını ölçerek büyük bir farklılık sağlıyor.

Arayüzde ise şimdiye kadar kullanılan en gelişmiş Samsung kullanıcı arayüzü olsa da görünüş olarak kullanıcıları fazla tatmin etmiyor. Donanımda olduğu kadar yazılımda farklılıklar göremiyoruz.

Makaleyi Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir