SEO Uyumlu Websitesi Nedir?

Sayfamızı nasıl GOOGLE'da üst sıralara nasıl taşıyoruz? Arkadaşın sitesi GOOGLE'da ilk sayfada çıkıyor, bizim sayfa neden hala arka sayfalarda? SEO diye bir olay varmış bizde var mı? diye çok soru geliyor müşterilerimizden. SEO uyumlu olduğunda web sitesi için avantajları nelerdir diye de merak ediyorsunuzdur eminiz. Bu konuyu sizin açınızdan daha kolayca anlaşılır hale getirebilmek açısından sizlerle aklımızdan geçenleri, bilgilerimizi paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik, bu yazımızda.

Arama motoru optimizasyonu yani İngilizce isminden kısaltılmış haliyle SEO; web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarının botlarına (en çok bilineni GOOGLE) şirin görünmek, sevimli görünmekle de kalmayıp söz konusu websitesini uygun tekniklerle şekillendirerek internet mecrasına sunulması anlamına gelmektedir.

Bizim web sitelerini yaparken kullandığımız öncelikli yapı iç SEO denilen site içi optimizasyon yapısını kurmak ve web sayfalarını mantık çerçevesinde birbirleri ile bağlamak, daha sonra arama motorlarına web sitemizin erişilen sayfasının hangi bilgileri içerdiğini ve insanlara hangi amaçla hitap ettiğini belirtmek, tanıtmaktır.

SEO Usability

Arama motorlarına ait örümcekler diğer bir adıyla arama motoru botu web sayfanıza ulaştığında belli başlı yollar izleyerek sitenizi indeksler, yani kayıt altına alır ve sitenizi arama motorlarına kayıt ederek ilişkilendirilmiş kategorilerde bulunmalarını sağlarlar. CGN Yazılım ve Bilişim Hizmetleri olarak web uygulamalarını size ulaştırırken bu yapıyı kurguluyor, uyguluyor ve size internet sitenizi bu şekilde teslim ediyoruz.

Bir de bu işin dış SEO dediğimiz bir kolu ve yöntemi vardır ki bu ise çok başka bir uzmanlık alanı gerektirir; bu işte uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulama biçimidir. Bu görev bazen Sosyak Medya Uzmanı bazen de SEO uzmanı denen kişilerce yapılır. CGN Yazılım ve Bilişim Hizmetleri olarak kendimizi bu alanda sürekli olarak geliştirme çabası içindeyiz. Size bilişim ile ilgili her konuda yardımcı olmaya çalıştığımız gibi bu konuda da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yazılarımızı takip edin.

Makaleyi Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir