Hosting ve Alan adı hizmetiniz eksiksiz

Hosting ve Alanadı Danışmanlık Hizmetimiz

Hosting ve Alan Adı Danışmanlığı

Hosting & Alan Adı

Tüm çözümlerimiz, yazılım mühendisleri tarafından, analizler sonucu projelendirilir.

TEKLİF İSTİYORUM

Alan adı, firmanızın internetteki kurumsal kimliğini yansıtmaktadır. CGN alan adı stratejileri ile firmanıza en uygun alan adını tescil etmenin yanında sanal kimliğinizi kaybetmemeniz için alan adı takibini ve danışmanlığını yürütmektedir.

Alan adı tescilinden sonra yapılması gereken ilk işlemlerden biri web hosting ve mail hosting hizmetlerini güvenilir ve sorunsuz bir hosting firmasından almak olmalıdır. Bu konuda alınacak hizmetin kapsamı ve kalitesi hosting sunan firmalara çok bağlıdır. Web sitesinin içeriğine, hizmet ve ürünlerine, hedef kitlesine, muhtemel ziyaretçi sayısına ve başka diğer önemli kriterlere bağlı olarak uygun ve kaliteli bir hosting firmasına ulaşmak çok önemlidir.

Mühendislerimiz tarafından profesyonel bir şekilde verilecek olan hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız lütfen teklif formunu doldurun.

Domain (Alan Adı)

Alan adı, bir web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir. Yapılan web tasarım ve yazılım işleminden sonra hazırlanan internet siteleri bu adreslere aktarılır. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı cgnyazilim.com dur. Alan adları IP adresi denilen, bilgisayarların (sunucuların/serverların) birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin daha basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir. Alan adı sorgulama sayfamızı ziyaret ederek aklınızdaki alan adının uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Hosting (Barındırma)

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

.com & .com.tr

  • com uzantılı alan adları yurt dışı üzerinden alınırlar. com.tr uzantılı alan adları ise ODTÜ üzerinden tescil edilirler.
  • com uzantılı alan adlarının tescilinde herhangi bir belge gerekli değildir. com.tr uzantılı alan adlarının tescillerinde ise Ticaret Sicil Kaydı, Oda Kaydı ya da Marka Tescil Belgesi ya da Marka Başvuru Belgesi gereklidir.
  • com uzantılı alan adlarının transferinde alan adını alan kişinin onayı gereklidir. com.tr uzantılı alan adlarında ise alan adının sahibi olan ODTÜ'ye yazılı bir belge göndermesi durumunda transfer gerçekleştirilir.


yukarı